Про важливість розуміння сутності прав і свобод людини в роботі психолога дискутували майбутні психологи з кандидатом юридичних наук, психологом, гештальт терапевтом, супервізором Тетяною Карнаух на бінарному занятті з навчальної дисципліни «Права і свободи людини та громадянина», яке проходило у форматі відкритої дискусії 22 квітня 2024 року.
Пані Тетяна акцентувала увагу студентів на тому, що сучасному психологу важливо знати і розуміти права і свободи людини, оскільки це є запорукою його професіоналізму та компетентності. З однієї сторони, психологи мають знати, вміти реалізовувати і захищати свої права і свободи, а з іншої – дбати про права і свободи своїх клієнтів. Крім того, працюючи у закладах охорони здоров’я, освіти, військових чи правоохоронних установах, психологи зобов’язані керуватися нормами права, які визначають правила поведінки та організації надання психологічної допомоги у цих сферах.
Запрошена лекторка розкрила студентами зміст принципу конфіденційності у роботі психолога з клієнтом, а також охарактеризували випадки, коли психолог може не дотримуватися його. Пані Тетяна звернула увагу студентів на те, що практикуючі психологи мають дотримуватися професійного етичного кодексу. Адже його положення спрямовані, насамперед, на захист інтересів і благополуччя клієнтів.
Пані Тетяна зауважила, що сьогодні спостерігається збільшення кількості скарг на психологів до етичних комісій, а також відповідних звернень до судових органів. Це повʼязано, перш за все, з ростом вимогливості клієнтів до якості надання психологічних послуг.
Під час дискусії з майбутніми психологами лекторка окреслила виклики, з якими стикаються психологи на практиці, висвітлила особливості роботи з певними категоріями клієнтів та алгоритми недопущення вигорання в умовах війни.
Студенти активно долучилися до дискусії, висували аргументи за та проти тверджень пані Тетяни, приміряли на себе всі ті ситуації, про які розповідала лектор, та разом шукали конструктивне рішення.
Студентство та університетська спільнота висловлює слова вдячності пані Тетяні за цікаву дискусію та сподіваються на подальші зустрічі!