Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». Мета цієї акції привернути увагу та нагадати суспільству про те, що вкрай важливо вирішувати проблеми подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Вже багато років в Університеті існує Юридична клініка «Правова допомога». Її діяльністю опікується перша проректорка пані Тетяна АЛФЬОРОВА. До роботи клініки та консультування активно долучається проректорка пані Тетяна ЛЕЖНЄВА. Діяльність клініки охоплює як консультативну, так і правопросвітницьку роботу. І саме з правопросвітницькою метою в рамках кампанії «16 днів проти насильства» клініцистами БАБИЧЕМ Семеном, ДОРОШЕНКОМ Максимом та ЛІСУНОВОЮ Марією за сприяння керівниці клініки пані Тетяни та проректорки пані Тетяни був реалізований освітній проєкт у новому форматі «студент – учням». Клініцисти підготували для учнів 10-11 класів КЗО Міський юридичний ліцей наукового спрямування при Університеті Митної справи та фінансів лекцію на тему «Як розпізнати домашнє насильство та як йому протидіяти».
І ось сьогодні клініцисти, майбутні юристи, зустрілися з учнями та отримали неймовірний досвід підготовки та проведення лекції. Студенти-лектори відзначили, що перш ніж провести лекцію, було проведено великий обсяг підготовчої роботи, опрацьовано значний масив нормативних та законодавчих актів та матеріалів. Дуже хвилюючий момент – початок лекції, привітання з учнями! Але вже через декілька хвилин хвилювання відпустило і лектори впевнено донесли до учнів підготовлену інформацію. Цікавим було те, що учні активно включилися в обговорення тих питань, які піднімалися нашими студентами під час лекцій.
Організатори цього освітнього проєкту відмітили високий рівень підготовленості присутніх на лекції учнів, бо кожний з них проявив зацікавленість та активно долучився до дискусії. Пані Біла Анастасія, учениця 11 класу після лекції зауважила: «Неймовірно! ДЯКУЮ! Чекала з нетерпінням цієї лекції, як тільки дізналась. Надзвичайно цікаво, продумано. Дуже потрібна справа. Дякую за вашу роботу!»
Адміністрація ліцею, кафедра права та Юридична клініка «Правова допомога» висловлюють щирі слова вдячності студентам нашого Університету БАБИЧУ Семену, ДОРОШЕНКУ Максиму та ЛІСУНОВІЙ Марії за актуальний, цікавий, сучасний в тематичному, технічному й організаційному аспектах освітньому проєкті. Важливим є особливий підхід з боку студентів до проведення цього освітнього заходу.