ДНІПРОВСЬКИЙ ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Приймальна комісія: +38(067) 637-58-15

     Приєднуйся:                 
  • Приєднуйся:
  •  
2 черв. 2023 р.

Добіг кінця навчальний рік, попереду заліки та іспити! Науковці-початківці кафедри психології зустрілися на підсумковому засіданні наукового гуртка «Психея». Головними питаннями засідання було підведення підсумків роботи гуртка в цьому році, результати дослідження проблеми толерантності як складової особистості, а також плани на майбутній рік. Зустріч, в якій взяли участь викладачі та студенти різних курсів та рівнів освіти, стала платформою для обговорення та обміну думками щодо толерантності та готовності кожного з нас постійно і з гідністю сприймати будь-яку особистість такою, яка вона є, і взаємодіяти з нею на засадах згоди й порозуміння.

Модератором цього засідання виступила викладачка кафедри психології, пані Марина ВАРАКУТА, яка відкрила зустріч привітанням і подякою всім присутнім учасникам за їхню зацікавленість та активну участь. Пані Марина зазначила, що змішування культур, індивідуалізація людини, розмаїття релігійних й ідеологічних переконань, поліетнічність, інтенсифікація комунікативних інтеракцій, зростання «інакшості» з особливою гостротою ставлять питання щодо формування толерантності у стосунках між людьми та виховання толерантності у підростаючого покоління. Толерантність завжди залишалася важливою загальнолюдською цінністю й основою для розбудови власне людських контактів, конструктивної взаємодії на різних рівнях.

Члени гуртка мали можливість поділитися своїми думками та спостереженнями щодо вивчення толерантності в контексті ціннісно-смислового підходу як особистісної цінності і цінності соціокультурної системи толерантності.

Катерина КОЛЬЧИК зацікавила присутніх своїм виступом про важливість емпатії як складової толерантної особистості. Владислав САВОНІК звернув увагу на необхідність вміння знаходити компромісні рішення для досягнення гармонії у стосунках. Юлія Коломоєць, привернула увагу до проблеми дискримінації похилого віку. Даніїл САМОБАТЧЕНКО акцентував увагу на важливості толерантності як ключової риси сучасної особистості. Своїми думками про толерантність поділилися Аліна БАКУМ та Євгенія РАМЕНСЬКА. Владислав БРИТАН розповів про власний досвід, пов’язаний з проявом толерантності. Його історія надихнула інших учасників гуртка до активного обговорення.

Поряд із обговоренням гострих проблем виховання терпимості до іншого світогляду, способу життя пані Марина запропонувала присутнім виконати практичні вправи, спрямовані на розвиток емпатії та відкритості між учасниками. Це дозволило краще зрозуміти і почути інші точки зору, сприяло підвищенню рівня толерантності серед учасників гуртка.

Підсумовуючи виступи, пані Марина щиро подякувала всім присутнім за участь у роботі гуртка, за корисні рекомендації та поради, за налаштованість до подальшої співпраці. Присутні погодилися з думкою, що толерантність має бути практикована не лише на рівні індивідуальної особистості, але і в рамках всього суспільства. Обговорення стало ще одним важливим кроком в напрямку освіти та популяризації цінностей толерантності та рівності в університетській спільноті.

Завершуючи засідання, учасники обговорили плани на майбутнє та визначили напрями подальших досліджень.