• Приєднуйся:
  •  
16 бер. 2023 р.

Відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка «Сузір’я гостинності» кафедри туристичного та готельно-ресторанного бізнесу, в якому прийняли участь студенти та викладачі кафедри. На засіданні також були присутні школярі КЗЗСО «Гімназія №2» ДМР (вчитель англійської мови та географії Кислова С.А.).

Головною темою зустрічі з завідувачем кафедри Водних біоресурсів та аквакультури ДДЕАУ д.б.н. проф. Новіцьким Романом Олександровичем стала його розповідь на тему «Рекреаційне рибальство, як перспективний напрям туризму в Україні», яка супроводжувалась прекрасно підготовленою презентацією.

Пан Роман висвітлив стрімкий розвиток любительського рибальства у світі, ознайомив з країнами, де рибальський туризм є найпопулярнішим: США, Канада, Великобританія, Фінляндія, Норвегія. Австралія, Панама, Туреччина, Венесуела, Мексика. Він підкреслив економічну прибутковість («надрентабельність») рекреаційної галузі у розвинутих країнах світу.

Домінуючою, у розповіді професора Новіцького, була думка, що такою ж, може стати рекреаційна галузь і для України; для цього є всі передумови. Любительське рибальство – засіб відпочинку мільйонів громадян України. На жаль, зараз розвиток рекреаційного рибальства в Україні є переважно стихійним і слабко керованим.

Спрямований розвиток рекреаційного рибальства разом з розвитком екологічного (зеленого) туризму, у тому числі іноземного (в’їзний риболовний туризм), може стати фактором економічного зростання України, після Перемоги; зміцнення її позицій на міжнародній арені.

Гуртківці та всі присутні з цікавістю сприйняли доповідь Романа Олександровича, констатуючи як багато вони дізналися, про немовби знайомі речі. Завершилось засідання жвавим обговоренням доповіді. Гуртківці висловили сподівання, що інформація про рекреаційне рибальство, як перспективний напрям туризму, стане корисною в написанні курсових та дипломних робіт, в наукових дослідженнях, а також у їх подальшій професійній діяльності.