• Приєднуйся:
  •  
28 бер. 2023 р.

В межах «Школи академічного письма» відбувся онлайн семінар для викладачів Університету. Основними питаннями, які розглядалися та обговорювалися під час зустрічі, були особливості та правила цитування в наукових працях, вимоги до оформлення цитувань у наукових текстах, а також нормативні вимоги до оформлення бібліографічного опису посилань та використаних джерел.

Ініціатором проведення такого семінару виступив навчально-методичний відділ за сприяння керівниці освітнього проєкту «Школа академічного письма» пані Тетяни Крашеніннікової, кандидатки філологічних наук, доцентки, завідувачки кафедри міжкультурної комунікації та соціально-гуманітарних дисциплін та директорки бібліотеки Університету пані Ірини Швіндіної за результатами аналізу опитування викладачів з питань академічної доброчесності.  Саме під час опитування викладачі Університету виявили бажання взяти участь у заході, який допоможе їм визначити ту тонку межу між цитуванням та плагіатом, а також отримати практичні поради щодо дотримання вимог національних стандартів у бібліотечній справі під час оформлення результатів власних наукових досліджень.

Пані Тетяна у своєму виступі докладно зупинилася на особливостях та різновидах наукового стилю письма, дала практичні поради коли і як використовувати той чи інший його підстиль. Виступ пані Тетяни супроводжувався прикладами цитувань, а також роз’ясненнями особливостей та практичними порадами щодо їх оформлення. Присутнім були наведені приклади найпоширених помилок під час оформлення цитат, а також продемонстровані можливості сервісу для автоматизованого оформлення бібліографічних посилань CITEBOOK.  

Естафету у пані Тетяни прийняла пані Ірина, яка нагадала присутнім зміст двох Національних стандартів, що відповідають за оформлення бібліографічної інформації в науковій роботі. У своєму виступі пані Ірина навела приклади того, як робити посилання? Коли робити посилання? Нагадала присутнім та детально зупинилася на особливостях та вимогах до оформлення списку використаних джерел. Не оминула пані Ірина й опису основних правил оформлення джерела та навела приклади їх дотримання в текстах наукових праць.

Сподіваємося, що такі корисні та цікаві семінари стануть традиційними в Університеті. Хочеться висловити слова вдячності пані Тетяні та пані Ірині за практичні поради, роз’яснення та високий рівень професіоналізму.