8 січ. 2023 р.

За ініціативи кафедри туристичного та готельно-ресторанного бізнесу та учасників наукового гуртка «Сузір’я гостинності» в університеті триває конкурс відеороликів «Козацькі страви».

Головною метою конкурсу є популяризація культури українського народу, його кулінарних надбань, виявлення і підтримка талановитої молоді, розвиток обдарованості та креативності студентів, а також поширення творчого підходу до організації освітнього процесу, обмін досвідом та розвиток медіаосвіти.  Ключовим завданням – популяризація української національної кухні, її автентичності та представлення стародавньої козацької кухні як культурного надбання і частини нематеріальної спадщини України, а також відображення розмаїття козацьких кулінарних традицій.

До участі у конкурсі запрошувалися студенти, які опановують спеціальності «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм». Умовами конкурсу було створення відеоролику, в якому має бути відображено послідовність та технологію приготування козацької страви. Кожен учасник для приготування страв мав використати необхідну кількість сировини та приготувати одну порцію обраної страви. Рецептуру страви учасник мав підбирати самостійно. До участі в конкурсі допускалися відеоролики, які студенти власноруч зняли у 2022 році і в яких продемонстровано технологію приготування козацької страви та її подачі.

Перший етап – подача відеороликів – завершився 15 грудня. До другого етапу – визначення конкурсною комісією переліку відеороликів, які відповідають вимогам та допускаються до фіналу, допущено 19 робіт наших студентів. Серед представлених у відеороликах страв – потапці, куліш, вергуни, галушки, гарбузова каша з пшоном і корицею, юшка та наш улюблений борщ.

Конкурс вже дійшов найцікавішого та непередбачуваного етапу – визначення переможців конкурсу, який триватиме до 13 лютого. До перегляду відеороликів залучені провідні фахівці з ресторанної справи та технологій приготування страв кафедри, а також представники професійної спільноти – ресторатори регіону.

Побажаємо конкурсній комісії та журі неупередженості та об’єктивності у цій важкій справі – визначенні переможців та лауреатів. А всім конкурсантам, які представили свої творчі проекти на конкурс, терпіння та віри у перемогу!

Про перебіг конкурсу, результати голосування членів журі та дату нагородження переможців буде повідомлено додатково, слідкуйте за новинами!