5 жовт. 2022 р.

Ні для кого не секрет, що юридична освіта займає пріоритетне місце в системі вищої освіти, оскільки саме юридична наука відіграє особливу роль у розбудові демократичної державі. Досвідчені фахівці в галузі юриспруденції здатні позитивно впливати на розвиток суспільства в цілому та економіку, зокрема.  Саме тому сучасне суспільство висуває до юридичної професії вельми високі вимоги. І викладачі кафедри права, починаючи з першого курсу, доводять студентам ці вимоги та особливості практичної діяльності представників цієї професії, оскільки існує багато посад, які потребують юридичної освіти, – адвокати, судді, прокурори, юрисконсульти, слідчі тощо.

І саме особливостям юридичної практичної діяльності представників цієї багатогранної та різнопланової професії було присвячено лекційне заняття з навчальної дисципліни «Юридична деонтологія» для студентів першого курсу освітньої програми «Право», до якого долучився  начальник відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області Сергій Соколов.

Пан Сергій під час свого виступу довів студентам, що система надання безоплатної вторинної допомоги існує в Україні для того, щоб кожна людина мала можливість захистити свої права. Під час лекції студенти ознайомилися зі структурою та особливостями роботи центру, видами безоплатної правової допомоги та про можливості її отримання. Пан Сергій зауважив, що фахівці центру надають не тільки юридичні консультації та здійснюють підготовку заяв, скарг, а ще й займаються правопросвітницькою діяльністю.

Дуже цікавою видалася дискусія щодо необхідності саме правопросвітницької діяльності, особливо у сучасних умовах. Під час дискусії були виокремлені необхідні комунікативні та практичні навички щодо її провадження. Студенти зацікавилися можливістю проходження практики на базі центру та долучитися до його роботи.

Хочемо висловити слова подяки пану Сергію за цікавий та актуальний матеріал, що був презентований під час заняття! Сподіваємося на подальший розвиток взаємовигідної співпраці!