27 вер. 2022 р.

27 вересня 2022 року кафедрою міжкультурної комунікації та соціально-гуманітарних дисциплін проведено лінгвокраїнознавчий захід до Дня європейських мов. Захід мав на меті підвищити обізнаність здобувачів вищої освіти та викладачів університету із важливістю вивчення мови та сприяти багатому мовному та культурному різноманіттю Європи, а також заохочувати вивчення мов упродовж життя.

У заході взяли участь студенти та викладачі кафедр, а також адміністрація університету. Вітальним словом захід відкрила завідувачка кафедри к. філол. наук, доцент Тетяна Крашеніннікова, означивши ключові тези заходу. Далі роль модератора виконувала кан. пед. наук, доцент кафедри Ірина Холод, яка залучала учасників до формування навичок командної роботи, критичного мислення, цифрової компетентності та міжкультурної комунікації.

Було представлено ілюстративний матеріал із діяльності Ради Європи щодо розвитку міжкультурного діалогу в Європі, оприлюднено результати опитування щодо факторів вивчення мов, а також проведено опитування щодо вивчення мов.

У межах формування патріотичного культурного контенту було висвітлено національний культурний фонд України, його мовну картину світу та генетичний код українців у XXI столітті, а саме: гастрономічний, речевий та темпоральний культурний код.

Кафедра міжкультурної комунікації та соціально-гуманітарних дисциплін і надалі буде проводити лінгвокраїнознавчі заходи в межах дослідницької діяльності з теоретично-практичних аспектів прикладної лінгвістики, які є невід’ємною складовою під час підготовки фахівців гуманітарних спеціальностей у закладах вищої освіти.

Організатори дякують усім учасникам за активну участь та підтримку заходу.