1 серп. 2022 р.

У чому ефективність діяльності юриста? Його особиста ефективність? Як стати успішним юристом? Багатьох студентів, випускників юридичних вишів, а також  фахівців, які мають багаторічний досвід правничої діяльності, хвилюють ці питання. Сьогодні ми спробуємо знайти на них відповіді і зрозуміти, якими є етапи становлення фахового юриста, в чому полягає його особиста ефективність та як досягти успіхів у цій професії.

Ефективність завжди вимірюється відношенням результату до витрат понесених в процесі його досягнення.  Що є результатом юридичної діяльності? Звісно ж  він виражається у прийнятому рішенні щодо забезпечення, відновлення та захисту прав людини або здійсненні юридично значущої дії, що закріплюється у відповідному правовому акті-документі. Отже, досягнення результату зумовлено, в першу чергу, знанням закону. Але ж зрозуміло, що самих лише знань мало. Потрібні навички використання цих знань. Відмінні комунікаційні навички також є складовими процесу досягнення результату. І, мабуть, одним з головних чинників є розуміння соціальної значущості цієї професії та її призначення. Саме служіння праву та професії дає змогу досягти в ній успіху.

Юридична наука відіграє особливу роль у розбудові демократичної державі, саме тому юридична освіта займає пріоритетне місце в системі вищої освіти і особливої актуальності вона набуває саме сьогодні.

Досвідчені фахівці в галузі юриспруденції здатні позитивно впливати на розвиток країни та суспільства. Поряд з цим, до юридичної професії висуваються вельми високі вимоги . Будь-який представник цієї професії (суддя, адвокат, прокурор, юрисконсульт тощо) – це, перш за все, охоронець права без ототожнення його (права) та носія цього права (людини).

Юрист має бути націленим на пошук порушеного права та проведення дій, спрямованих на його відновлення. Юрист має слухати клієнта, вникати в суть його проблеми, але водночас передусім він має ідентифікувати право. Саме такої філософії дотримуються  викладачі, які забезпечують освітній процес за освітньою програмою «Право», що спрямована на формування професіонала, який затребуваний суспільством – ефективного, націленого на результат та готового служити праву в ім'я блага клієнта, яке тримається саме на цьому праві.

За чотири роки навчання ти матимеш змогу не тільки набути знання сучасних досягнень юридичної науки, але й отримаєш практичні інструменти вирішення спірних та колізійних питань юридичної практики, розвинеш навички врегулювання спорів та конфліктів, а також навички розроблення, тлумачення та реалізації правових норм, забезпечення законності та правопорядку, дотримання та захисту прав і свобод людини під час здійснення професійної юридичної діяльності у цивільних, адміністративних або кримінальних правовідносинах.

Під час навчання ти на власний розсуд обиратимеш певну кількість навчальних дисциплін, які сприятимуть глибшому розумінню юридичної професії, формуванню правосвідомості, розумінню правових цінностей та фахових етичних стандартів. Все буде залежати від тебе та твого бажання вчитися. Це буде твій вибір!

Найкращою рекомендацією та презентацією саме цієї освітньої програми є відгуки наших випускників та стейкхолдерів, якими університетська спільнота дійсно пишається! Презентувати освітню програму ми запросили адвоката Дмитра ПОПОВСЬКОГО та цьогорічних випускників – Анастасію ПШЕНИЧНУ та Михайла ЛИЖИНА.