• Приєднуйся:
  •  
28 лип. 2022 р.

Сьогодні український народ вперше відзначає День української державності. Це свято запроваджено рік тому, під час святкування 30-річниці незалежності України. 28 липня обрано не випадково, бо це історична дата для нашого народу.

Саме в цей день щорічно  православна церква згадує хрещення Русі київським князем Володимиром Великим, який зарахований до лику святих. Ця подія стала однією з найважливіших подій в історії Київської Русі-України. На питання «Чому Київська Русь прийняла християнство?» історик та релігієзнавець Ігор КОЗЛОВСЬКИЙ зазначає : «Це сталося під сильним впливом Візантії. Київській Русі потрібна була підтримка християнської Візантійської імперії. І чому християнство? Тому що це відносини з близькими сусідами в Європі, і на Балканах, і на території Малої Азії. Християнство допомогло налагодити відносини з Європою і об'єднати племена Київської Русі. А ми знаємо, що вже в християнстві вже зникає ідея етносів, а головне - це вибір вже не етнічний, а конфесійний. І тому рішення приймати християнство як об'єднавчу силу - було у Володимира свідоме.» Символізм обраної дати невипадковий - прийняття християнства сприяло розвитку Київської Русі та зміцненню зв’язків з європейськими країнами.

Українська державність має тисячолітню історію. Її становлення відбувалося дуже складно для українського народу, але попри все вона укріпилася. І саме сьогодні український народ нагадує всьому світу суть та основні ознаки поняття «державність» - відстоювання права нації на незалежність, що є важливим кроком на шляху до власної державності. Саме державність об’єднує духовний та матеріальний устрій народу і без неї будь-яка нація  стає покаліченим людським колективом.

Сьогодні як ніколи українці єдині у розумінні змісту української державності та її головних ознак –права нації на незалежність, державний суверенітет та міжнародне визнання держави.

Університетська спільнота вітає українців зі святом та бажає нашій країні та кожному українцю берегти єдність, бо саме вона в останні 8 років перетворила широку палітру культур та традицій нашого народу на безцінне надбання української державності, яке є стрижнем тієї сили силенної, що стримує російську агресію. Ми єдині у своєму розмаїтті, оскільки кожний із нас кожного дня своїми перемогами у боротьбі з агресором, успіхами та здобутками в науці, на виробництві, у спорті, культурі виборює право на незалежність та державний суверенітет, покращує теперішнє та будує майбутнє.

Ми впевнені, що ми єдина нація, якій під силу зберегти своє самобутнє існування, свою мову та  культуру, цінності та традиції, відстояти незалежність та відбудувати сильну й квітучу Україну!