25 лип. 2022 р.

Гостинність та щедрість – це наша національна риса. Ми дуже радіємо гостям та завжди намагаємося як найкраще їх зустріти, смачно нагодувати та комфортно розмістити. Поряд з цим, не слід забувати, що одна справа зустрічати їх вдома, в кругу родини, інша – займатися цим професійно і зробити це справою свого життя. І ось тут виникає питання: «Чи можливо навчитись гостинності?». Мабуть ні, бо це феномен, що означає особливий вид привітності, гостинність господарів при прийомі гостей. І саме таких якостей потребують професії ресторатор або готельєр – професійна діяльність нового формату, що вимагає сучасного та творчого підходу до організації власного бізнесу. Мислення людей, які обрали цей напрям професійної діяльності, теж має бути особливим. Потрібно й не цуратися простих робіт, й постійно прагнути до чогось більшого. Такий шлях підійде наполегливій людині, яка не боїться довгих доріг та раптових поворотів. У готельно-ресторанний бізнес потрапляють частіше все ж таки не з головного входу, а шляхом тривалого навчання та кропіткої щоденної праці, починаючи з найнижчих посад.

Сьогодні наше життя висуває досить жорсткі вимоги до закладів гостинності, а також до професіоналізму, креативності та інноваційності представників цих професій. Бо найбільше, що цінується у сучасному світі, – це комфорт та безпека. Саме ці складові мають становити фундамент діяльності будь-якого закладу – затишного кафе, класичного чи автентичного ресторану, маленького готелю чи великої готельної мережі. Тому підготовка готельєрів та рестораторів за освітньою програмою, що реалізується в нашому Університеті, спрямована на вироблення у студентів навичок ефективної організації підприємства та надання послуг з урахуванням саме безпекового підходу до організації комфортного перебування споживачів у готелі або ресторані. Під час навчання студенти поряд з фундаментальною економічною підготовкою, отримують ґрунтовні знання в галузі управління, брендінгу та промоції закладу, культури обслуговування задля забезпечення найвимогливішим споживачам відчуття задоволення від перебування у комфортному та безпечному середовищі. Освітньою програмою передбачена також підготовка у сфері правового,  інформаційного, технічного та технологічного забезпечення діяльності підприємств сфери гостинності, сучасних досягнень та інновацій в цій галузі.

Головний акцент під час підготовки  майбутніх готельєрів та рестораторів колектив однодумців на чолі з Гарантом освітньої програми намагаються зробити на «навчанні через дію». Практичні заняття проводяться на базі діючих провідних закладів гостинності регіону, а також в лабораторіях Університету. До навчальних та лабораторних занять залучаються представники роботодавців – провідні фахівці готелів та ресторанів міста. Викладачі, які забезпечують освітній процес, також постійно набувають нових знань та навичок, приймаючи участь в освітніх проєктах, тренінгах,  вебінарах та отримуючи сертифікати і дипломи. Освітня програма розвивається, удосконалюється її матеріально-технічне,  інформаційне та програмне забезпечення, відкриваються нові лабораторії, постійно ведеться пошук інноваційних форм навчання.

Все буде залежати від тебе та твого бажання вчитися і стати фахівцем, який досконало знає свою справу і розбирається в останніх тенденціях ринку, володіє повною і точною інформацією про новітні тенденції розвитку готельно-ресторанного бізнесу і здатний зробити своє підприємство конкурентоспроможним. Під час навчання в тебе буде свобода вибору додаткових курсів, які ти обиратимеш згідно з власними інтересами з метою поглиблення знань щодо особливостей обраної професії: як працює обладнання та його технічні характеристики; як підібрати хороший персонал і сформувати ефективну команду; як максимально ефективно використовувати ресурси, щоб забезпечити комфорт та безпеку гостей; як просувати власний бренд на ринку послуг сфери гостинності. Це буде твій вибір!

Найкращою рекомендацією та презентацією саме цієї освітньої програми є відгуки наших випускників, якими університетська спільнота дійсно пишається! Презентувати освітню програму ми запросили випускницю цього року Катерину Бондаренко.