10 трав. 2022 р.

Під час військового стану значною мірою змінилися підходи в організації стратегічного управління закладами охорони здоров’я та підприємств санаторно-курортного комплексу. Найважливішими елементами системи профілактики, реабілітації та лікування стали військові госпіталі. ВНПЗ ДГУ пов’язує тісна співпраця з Рівненським госпіталем ветеранів війні Рівненської обласної Ради, який знаходить у с.м.т. Клевань. Студенти проходять практику в цьому лікувальному закладі, а викладачі кафедри – стажування. Співробітники госпіталю приймають участь у наукових заходах, що проводяться в університеті.

Великий резонанс у студентів та співробітників кафедри мала зустріч начальника госпіталю – к.м.н.  Бурачика Андрія Івановича із магістрами, що навчаються на спеціальності «Туризм». Зустріч було організовано у відповідності до практичного опанування змісту дисципліни «Стратегічний менеджмент в туризмі». Запропонована для вивчення дисципліна повинна сформувати модель стратегічного типу мислення, системного уявлення про парадигмальні положення та методологічні засади стратегічного управління з урахуванням їх складності й еклектичності, а також поглиблення знань та розвиток практичних навичок щодо формування стратегії й управління процесом впровадження стратегічних змін на вітчизняних підприємствах. Особливо важливими є ці питання під час трансформації діяльності медичних закладів у військових умовах.

Андрій Іванович висвітлив практичні аспекти таких питань як етапи стратегічного управління та особливості формування стратегії організації, стратегічний аналіз зовнішнього середовища організації. Саме зовнішнє середовище організації диктує сьогодні насичений, інтенсивний графік діяльності лікувального закладу. Студенти та викладачі задали багато питань щодо практичної діяльності госпіталю у військовий час і отримали уявлення про особливості застосування практичних інструментів управління таким особливим закладом національного значення в сучасних умовах.