25 лист. 2021 р.

Усвідомлюючи невпинний розвиток цифрових технологій та проблем їх належного правового регулювання у зв’язку із використанням персональних даних, кафедра права Дніпровського гуманітарного університету, розвиваючи конструктивну співпрацю з локальними осередком ELSA Дніпро, організувала проведення вебінару, а також підбила підсумки та відзначила фіналістів конкурсу студентських есе на тему «Приватність в епоху цифрових технологій».

Спікеркою вебінару була Марина Анатоліївна Маніна, адвокатеса, старша партнерка Адвокатського об'єднання «Поповський і партнери», докторка наук в галузі права, професорка, академкиня Міжнародної кадрової академії. Під час цікавого інтерактивного виступу пані Марина на доступних для розуміння прикладах пояснила учасникам зміст понять «персональні дані» та «приватність»; спираючись на власний досвід практичної діяльності, окреслила нагальні проблеми правового регулювання, пов’язані із використанням персональних даних в мережі «Інтернет»; продискутувала існуючі способи захисту персональних даних та відповіла на запитання слухачів.

Для підбиття підсумків та відзначення фіналістів конкурсу студентських есе естафету від пані Марини прийняла Орина Ковіненко, президентка локального осередку ELSA Дніпро. Пані Орина відзначила неабияку зацікавленість здобувачів освіти у конкурсі – журі отримало роботи від 66 учасників з різних куточків України: Запоріжжя, Києва, Луцька, Львова, Одеси, Харкова, Чернівців, Чернігова та Дніпра, які здобувають освіту за різними напрямами підготовки: «Право», «Правоохоронна діяльність», «Кібербезпека», «Психологія», «Філософія», «Журналістика» тощо. Приємним фактом стала участь у конкурсі школярів та ліцеїстів, які не злякались конкуренції зі студентами, прийняли виклик та зробили перший крок до студентської науки!

Розповіли про роботу членів журі та поділились своїми позитивними враженнями від есе конкурсантів Тетяна Миколаївна Лежнєва, кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри права Дніпровського гуманітарного університету та Регіна Едуардівна Скіпенко, кандидатка юридичних наук, доцентка та адвокатеса. Пані Тетяна відзначила високий рівень робіт, звернула увагу на різні способи аргументації та викладення думок, згадала цікаві підходи до обґрунтування учасниками своїх позицій. Пані Регіна підкреслила, що за дотримання принципу неупередженості та анонімності, а також у зв’язку з високою зацікавленістю учасників у заході, членам журі було нелегко визначити переможців - судді дебатували, сперечались та зрештою визначили переможців та призерів.

За результатами конкурсу журі відзначило наступних конкурсантів та нагородило їх дипломами та цінними подарунками:

- перше місцеАліна Красильнікова, Дніпровський гуманітарний університет, спеціальність «Психологія»;

- друге місцеАндрій Гамецький, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, спеціальність «Філософія»;

- третє місцеАнастасія Кравченко, Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, спеціальність «Психологія».

Приємні враження від робіт конкурсантів спонукали членів журі заохотити також тих учасників конкурсу, чиї роботи мають характер наукових тез та були відзначені хоча б одним членом журі при підбитті підсумків. Такі тези за згодою конкурсантів будуть опубліковані у Матеріалах Всеукраїнського науково-практичного семінару «Актуальні питання матеріальних та процесуальних приватних правовідносин», організованого та проведеного кафедрою права Дніпровського гуманітарного університету.

Всі конкурсанти отримають сертифікати учасника конкурсу.

Кафедра права Дніпровського гуманітарного університету висловлює вдячність всім конкурсантам, членам журі, локальному осередку ELSA Дніпро та спікерці вебінару за активну участь у заході, проявлену зацікавленість та купу позитивних емоцій!

Чекаємо на Вас знов у стінах Дніпровського гуманітарного університету! Далі буде!