25 жовт. 2021 р.

Цикл розповідей наших студентів про досвід участі в міжнародному стажуванні в італійських закладах гостинності продовжує студентка другого курсу Пелехань Ольга.

Ольга, відповідаючи на питання «Чи варто їхати в Італію на стажування?», замислилася і поділилася своїми міркуваннями щодо плюсів та мінусів цього кроку, які можуть як заохочувати, так і відбити бажання їхати на стажування в іншу країну: «Головне – з якою метою людина туди їде. Заради стипендії – точно ні – вона дуже мала, тим більш, якщо врахувати всі витрати. Заради відпочинку в Італії – теж відкидаємо, бо ваш робочий графік не дасть вам насолодитися країною повною мірою. Додайте стреси на робочому місті, особисті помилки й невдачі, втомленість – ні про який відпочинок не може бути й мови. Кохання – вам теж тут не світить. В першу чергу, ви їдете на практику, а не на передачу «Шукаю жінку або чоловіка», та й часу тут немає на це, додаємо ще відмінність менталітету й певні складнощі мовного бар’єру. – Після невеличкої паузи Ольга додає, – але якщо ви дійсно давно мрієте побувати в Італії, зануритися в культуру та самобутність італійців, подивитися природу, дізнатися щось нове, отримати дорогоцінний досвід, побачити світ і людей, і якщо ви впевнені, що зможете подолати усі труднощі на вашому шляху, – то вам дійсно варто пройти цей шлях».

Ольга із захопленням розповідає про італійську кухню: «Одна з головніших цінностей Італії є її незрівнянна кухня, яка відома на весь світ. Кожна людина може згадати бодай одну з багатьох різноманітних італійських страв. Хто ж в наш час не любить коштувати таку наче б просту, але й водночас вишукану лазанью?! А хто не знає найвідомішу у всьому світі італійську піцу? В наш час з’явилося стільки різних її видів, що кожен, навіть вегетаріанець, зможе знайти собі до смаку. А в Італії експериментів не дуже люблять – віддають перевагу класичній Маргариті, яка складається лише с двох інгредієнтів – спілих томатів та сиру моцарела. Говорячи про італійські страви, – Ольга згадує й найпопулярнішу в країні пасту. – Яку ми тільки не коштували.... І пасту з морепродуктами в томатному соусі, і з м’ясом, і з овочами. Різних видів і розмірів. На мій смак більше прийшлася орекьєті з помідорами. Хочу вам сказати, що в Італії навіть є такий вид пасти, який має назву дуже схожу на наші макарони – «Maccheroni», звучить, дійсно, дуже схоже, я коли вперше почула була трішки навіть здивована».

За словами Ольги, готуючись до стажування, вона відвідувала заняття в групі з вивчення італійської мови, проходила спеціальні майстер-класи в університеті.

Місцем практики було маленьке містечко на півдні Італії – Пескічі. Ольга згадує: «Моє перше враження від Пескічі та й країни загалом було дуже яскраве й переповнене позитивними емоціями. Мене дуже здивувала архітектура та атмосфера цього італійського містечка. Було відчуття, що я попала в інший вимір нашого Всесвіту – настільки все відрізнялося від мого традиційного уявлення про місто і людей, які мене оточували.

Перший мій робочий день пройшов у закладі під назвою «Skipper», раніше я й не підозрювала, що стану барменом, для мене все було новим й незрозумілим, складнощів додавало й те, що мені не доставало мовної підготовки. Надалі мене перевели працювати в сімейний резорт під назвою «Gattarella», в якому я залишилася до кінця літа. Там я працювала офіціантом в буфеті-ресторані «Belvedere».

Підсумовуючи розповідь, Ольга посміхнулася та зазначила: «Говорячи в цілому про відношення італійців до нас, як до студентів-практикантів з іншої країни,  можу сказати одне – вони завжди були привітними, доброзичливими й розуміючими. Завжди були готовими чимось допомогти й виправити наші помилки, якщо була в тому потреба. Це дійсно цінний досвід, який додав мені впевненості у власних силах!»