• Приєднуйся:
  •  
1 жовт. 2021 р.

Щорічно Державною службою якості освіти Міністерства освіти та науки України на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів від 21 листопада 2018 р. № 982 здійснюється розподіл вітчизняних закладів вищої освіти за ступенями ризику.

Згідно з вимогами Постанови Кабінету Міністрів від 21 листопада 2018 р. № 982 ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері вищої освіти визначається за визначеними критеріями, до яких зокрема відносяться:

чисельність здобувачів вищої освіти за останні три роки;

кількість науково-педагогічних працівників, працевлаштованих за основним місцем роботи;

стан оприлюднення на офіційному веб-сайті закладу вищої освіти визначених законодавством документів та інформації;

кількість порушень вимог законодавства у сфері вищої освіти, виявлених за результатами заходів державного нагляду (контролю), проведених протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду;

наявність відокремлених структурних підрозділів;

наявність іноземних здобувачів вищої освіти;

частка неакредитованих спеціальностей, освітніх програм.

Даним нормативно-правовим актом Уряду України також визначені ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності у сфері вищої освіти.

30 вересня Державна служба якості освіти оприлюднила сформований перелік закладів вищої освіти відповідно до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері вищої освіти та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю). За інформацією служби, в цьому році визначення ступеня вперше запроваджено в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, що дозволило максимально відкрито і об`єктивно оцінити заклад вищої освіти та віднести його до відповідного ступеня ризику.

В оприлюдненому переліку українських вишів наведено оцінки 307 закладів вищої освіти. Дніпровський гуманітарний університет посів 302 місце та отримав 20 балів за критеріями, визначеними законодавцем, та увійшов у двадцятку закладів вищої освіти з незначним ступенем ризику.

Ознайомитися з повним переліком закладів вищої освіти за ступенями ризику можна за ПОСИЛАННЯМ