• Приєднуйся:
  •  
27 вер. 2021 р.

27 вересня в університеті в режимі онлайн відбувся Всеукраїнський форум, в якому взяли участь понад 70 учасників, більшість з яких є практичними працівниками правоохоронних органів і, в першу чергу, це поліграфологи.

Уперше такий захід проводився університетом спільно з Міжнародною асоціацією поліграфологів, яку очолює досвідчений фахівець-поліграфолог Максим Клименко. Пан Максим має 25-річний досвід роботи у системі Міністерства внутрішніх справ України, з яких вже понад 10 років працює в напрямку проведення психофізіологічних досліджень щодо впровадження поліграфу в сферу кадрової безпеки та проведення розслідувань кримінальних проваджень. У своєму вітальному слові до учасників форуму пан Максим досить докладно зупинився на питаннях якості проведення психофізіологічних досліджень з використанням поліграфу та необхідності здійснення контролю на всіх етапах його проведення.

Учасників форуму привітав заступник начальника управління науки, вищої та професійно-технічної освіти Дніпропетровської обласної державної адміністрації Микола Кравченко, який зазначив, що такий формат співробітництва закладу вищої освіти з професіоналами-практиками сприяє гармонійному поєднанню теорії та практики, отриманню безцінних знань та практичного досвіду в нових сферах професійної діяльності. Пан Микола побажав плідної співпраці та успіхів учасникам форуму.

У вітальному слові ректор університету Олег Кириченко зазначив: «Проблема проведення поліграфологічних досліджень є безумовно актуальною. На сьогодні існують проблеми як теоретичного, так і практичного характеру. Зокрема, до них можна віднести: відсутність єдиного погляду щодо визначення поліграфологічного дослідження та й самої назви такого дослідження; недосконалість правової регламентації проведення поліграфологічного дослідження; недоліки у методиках проведення та процесуального оформлення результатів опитування за допомогою поліграфу; подолання протидії особи, яка проходить тестування на поліграфі тощо».

Саме ці проблеми визначили мету форуму – створення професійної платформи для об’єднання зусиль фахівців в цій галузі – теоретиків та практиків, які зацікавлені у розв’язанні проблем, пов’язаних з проведенням поліграфологічних досліджень.

Учасники форуму зупинилися на питаннях застосування психофізіологічних досліджень з використанням поліграфа в правоохоронної діяльності та патрульної поліції НПУ, зокрема, особливостях проведення судово-психологічної експертизи з використанням поліграфа, а також на новітніх технологіях в області детекції брехні.

На думку учасників форуму, шляхи вирішення проблем проведення поліграфологічних досліджень, обговорені на цьому форумі, сприятимуть підвищенню ефективності, як практичної діяльності поліграфологів та рівня впровадження психофізіологічних досліджень з використанням поліграфу в діяльність силових структур України, так і якості підготовки юристів та психологів.

Бажаємо висловити слова вдячності всім учасникам форуму за активність та залученість, Міжнародній асоціації поліграфологів та особисто Максиму Клименко за організацію і проведення даного заходу, за можливість отримати вичерпні відповіді на питання, що цікавлять по темі.

Сподіваємося на подальший розвиток взаємовигідного співробітництва, що віддзеркалиться у нових науково-практичних проєктах та дослідженнях.