18 черв. 2021 р.

17 червня 2021 року на базі Дніпровського гуманітарного університету відбулася І Міжнародна науково-практична конференція «Забезпечення правопорядку та протидії злочинності в Україні та у світі: проблеми та шляхи їх вирішення». Метою конференції було об’єднання зусиль науковців й практичних працівників правоохоронних органів України та зарубіжних країн, інших осіб, зацікавлених у розв’язанні проблем забезпечення правопорядку та протидії злочинності, дослідження досвіду у цій сфері в глобальній, регіональній та місцевій перспективі.

Зважаючи на карантинні обмеження, науковий захід проведено в очній формі з трансляцією доповідей засобами відеозв’язку на платформі «Zoom».

Вітальними словами розпочали Міжнародну науково-практичну конференцію ректор Дніпровського гуманітарного університету доктор юридичних наук, доцент Олег Кириченко та віце-канцлер Національного університету права у Делі професор Шрі Крішна Дева Рао (Індія).

Після урочистого відкриття конференції, учасники перейшли до пленарного засідання, де були розглянуті питання щодо використання інформації кримінальної розвідки у кримінальному процесі (JUDr., PhD Адріан Вашко, Университет Матея Бела в Банській Бистриці Словацької Республіки); адміністративно-правових засобів забезпечення громадського порядку в Азербайджанській Республіці (доктор філософії по праву, доцент Рафіг Наджафгулієв, Академія поліції МВС Азербайджанської Республіки); загальної характеристиці правового регулювання на вчинення кримінального правопорушення (кандидат юридичних наук, професор Віталій Куц, Київський університет права Національної академії наук України); порядку дослідження доказів під час судового розгляду за умови функціонування змагального кримінального процесу (кандидат юридичних наук, доцент Володимир Сліпченко, Дніпровський гуманітарний університет); міжнародного досвіду оцінки висновку експерта як джерела доказів (кандидат юридичних наук, старший дослідник Галина Авдєєва, Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса Національної академії правових наук України); імплементації досвіду США щодо протидії злочинам, вчинених проти дітей (доктор філософії публічного управління та адміністрування Катерина Сахарова, Дніпровський гуманітарний університет); запобіжних заходів як самостійне правове явище у трудовому праві України (доктор юридичних наук, професор Віктор Щербина, Київський національний університет імені Тараса Шевченка); множинності осіб на стороні роботодавця за трудовим правом України (кандидат юридичних наук Станіслав Черноп’ятов, Дніпровський гуманітарний університет).

Роботу конференції було організовано за напрямами: теоретико-правові та концептуальні підходи забезпечення правопорядку та протидії злочинності в Україні та у світі; міжнародно-правові та внутрішньодержавні механізми забезпечення прав людини; адміністративно-правові засоби забезпечення правопорядку; приватноправові відносини у контексті забезпечення правопорядку; міжнародний досвід діяльності правоохоронних органів зарубіжних країн щодо забезпечення правопорядку та протидії злочинності; сучасний стан протидії злочинності в Україні та у світі; кримінально-правові, кримінологічні, кримінально-процесуальні, криміналістичні та оперативно-розшукові аспекти протидії злочинності; міжнародне співробітництво у протидії злочинності.

Загалом учасниками заходу стали понад 100 фахівців, серед яких досвідчені науковці та молоді дослідники, практичні працівники правоохоронних органів, адвокати тощо. Заклади вищої освіти зарубіжних країн представляли науковці Азербайджану, Грузії, Індії, Казахстану, Молдови, Словаччини, Чехії.

За результатами проведення наукового заходу підготовлено збірник матеріалів конференції.