11 лют. 2021 р.

11 лютого в Дніпровському гуманітарному університеті відбувся ІІ Всеукраїнський форум «СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ТА ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПРОТИДІЇ НАСИЛЛЮ В ОСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ», під час якого педагоги, науковці, студенти та співробітники органів державної влади досліджували причини виникнення різних форм насильства, дискутували щодо вироблення ефективних механізмів профілактики та попередження цих загрозливих явищ сучасного суспільства.

Проблема насильства сьогодні є однією з найактуальніших в Україні. Саме тому вона була обрана для розгляду і обговорення серед поважного зібрання у стінах університету. Економічна криза, нестабільність соціальних відносин та бурхливі політичні події роблять рівень жорстокості і злочинності дуже високим. Нас давно перестали дивувати бійки між однокласниками, конфлікти із застосуванням фізичної сили, моторошні злочини – все це стало майже повсякденною темою новин. Нагальною потребою українського суспільства та відповідальною сферою діяльності держави є звільнення країни від проявів насильства. Важливо, щоб цей процес проходив у строгій відповідності принципам гуманізму і законності.

Особливого захисту від насильства та інших протиправних посягань потребують діти та молодь. Важливим шляхом розв’язання цього питання є протидія насиллю в системі освіти. Бо значну частину свого часу підростаюче покоління проводить саме в стінах закладів освіти.

Координаторами від ДГУ були декан факультету права та психології, кандидат юридичних наук, доцент Тетяна Алфьорова та старший викладач кафедри психології Вікторія Корсунська. У заході також взяли участь педагоги дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та спеціальної освіти – керівники закладів освіти, їх заступники з виховної роботи, вчителі, практикуючі психологи, соціальні педагоги. Мали змогу продемонструвати свої знання та отримати досвід підготовки до науково-практичних заходів й студенти університету.

В ході роботи Форуму обговорювали питання сучасних юридичних методів та медичних технологій протидії насиллю, створення безпечного освітнього середовища, вплив стосунків підлітків з батьками на прояв насильства, робота Національних гарячих ліній та інші проблеми, які впливають на виникнення насильницької поведінки в сучасному суспільстві, зокрема серед студентства.

Організований Дніпровським гуманітарним університетом ІІ Всеукраїнський форум «Соціально-психологічні та правові аспекти протидії насиллю в освітніх закладах» досяг мети. Його учасники отримали нові знання й поділилися практичним досвідом. Педагоги більш глибоко розглянули проблеми насильства, що дало можливість ефективно працювати на попередження насильницьких форм поведінки серед молоді та виконувати свою просвітницьку місію задля розвитку суспільства без конфліктів й жорстокості.