• Приєднуйся:
  •  

1. Рекомендуємо науковій спільноті  Дніпровського гуманітарного університету ознайомитись з принципами роботи пошукової системи і бази даних наукових цитувань Open Ukrainian Citation Index.
Open Ukrainian Citation Index (OUCI) — це пошукова система і база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що використовують сервіс Cited-by від Crossref та підтримують Initiative for Open Citations.
OUCI покликаний спростити пошук наукових публікацій, привернути увагу редакцій до проблеми повноти та якості метаданих українських наукових видань, покращити представлення українських наукових видань у спеціалізованих пошукових системах (наприклад, Dimensions, Lens.org, 1findr, Scilit), що може розширити їхню читацьку аудиторію, дозволить бібліометристам вільно вивчати зв’язки між авторами та документами з різних наукових дисциплін, зокрема, в галузі суспільних та гуманітарних наук.
 
2. ORCID (Open Researcher and Contributor ID) – відкритий, некомерційний проект для створення і підтримки реєстру унікальних ідентифікаторів авторів-науковців. Основною метою створення ORCID є вирішення проблеми розпізнавання наукового внеску конкретного автора, яка виникає через те, що більшість імен не є унікальними. ORCID ID це 16-значний номер (наприклад: 0000-0002-4000-0008), у повному обсязі його слід відтворювати як електронну адресу: http://orcid.org/0000-0002-4000-0008.
Цифровий ідентифікатор науковця ORCID дозволяє:
  • легко встановити, хто є автором конкретного документу;
  • полегшує процес оцінки продуктивності та впливовості конкретного автора;
  • покращує видимість публікацій автора у глобальній мережі;
  • можливість зв’язатися з будь-яким автором та ідентифікувати всі його публікації;
  • університет має можливість відстежувати інформацію про своїх співробітників та їхню науково-публікаційну активність, формувати звіти про наукову діяльність.
 
3. Unicheck онлайн-сервіс пошуку плагіату, який перевіряє текстові документи на наявність запозичених частин тексту з відкритих джерел в Інтернеті чи внутрішньої бази документів користувача.
Місія Unicheck — підвищити якість освіти в Україні за рахунок впровадження принципів академічної доброчесності в університетську культуру та покращення академічної мотивації студентів та викладачів. Задля її реалізації проводяться конкурси з академічної доброчесності, готуються методичні посібники з академічної доброчесності, та проводяться для ЗВО України заходи щодо покращення якості написання академічних та наукових робіт, а на початку квітня 2018 року ТОВ «Антиплагіат» (Unicheck) та Міністерство освіти і науки України уклали Меморандум, згідно до якого українські виші отримали можливість найближчі 7 років безкоштовно використовувати надсучасний сервіс перевірки наукових робіт на плагіат.
Сервіс може працювати з текстами на 22 мовах у різних форматах (PDF, DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX, ODT, ODS, ODP, RTF, PAGES, TXT, HTM, HTML, Google Docs via Google Drive). Він має як онлайн інтерфейс, який працює через будь-який браузер у мережі Інтернет, так і може інтегруватись з системами організації навчання(Moodle, Canvas, Blackboard, Schoology, Google Classroom та ін.).
Сервіс Unicheck може застосовуватися як для індивідуального використання — студентами, журналістами, письменниками, публіцистами, вчителями — так і для корпоративного використання в школах, коледжах, закладах вищої освіти, видавництвах, рекламних агентствах та ін.
 
4. ResearcherID - це вільний, загальнодоступний інтерактивний простір для створення індивідуального номера ResearcherID і персонального профілю. Профіль ResearcherID може містити дані про університетські об'єднання, дослідницьких областях, а також списки публікацій.